Kalkulator Budżetu Domowego


Twój Osobisty
„Kalkulator Budżetu Domowego”
Jeżeli, chcesz zarządzać swoimi finansami domowymi, a przez to polepszyć swoją sytuację finansową, to czytaj dalej.
Czym jest „Kalkulator Budżetu Domowego”?

Jest to  profesjonalne i w dużym stopniu konfigurowalne  narzędzie stworzone w Excelu i VBA do  rejestrowania wydatków i przychodów domowych , jakiego prawdopodobnie jeszcze nie widziałeś!

Narzędzie zautomatyzowane pod kątem wprowadzania danych, generowania raportów w postaci wykresów, które pomogą Ci wyciągnąć wnioski i dokonać zmiany w przypadku obrania niekorzystnego „kursu”.

Dla kogo jest „Kalkulator Budżetu Domowego”?

Dla osób, dla których ważne są:

 • kontrola swoich finansów domowych, przy minimalnym nakładzie czasu potrzebnym na wprowadzanie danych,
 • możliwość tworzenia własnych kategorii (nawet do 100 różnych kategorii dla wydatków i 20 różnych kategorii dla przychodów),
 • szybkość wprowadzania danych (część danych takich jak np. data jest dodawana automatycznie),
 • prosta obsługa programu (program praktycznie nie wymaga znajomości Excela),
 • niezawodność (program zawiera obsługę błędów, które użytkownik może popełnić nieświadomie),
 • dostęp do automatycznie generowanych i w prosty sposób konfigurowalnych raportów w postaci zaawansowanych wykresów.

 

Co mówią i piszą sławni, znani i bogaci o zarządzaniu budżetem domowym?

Zamiast mówić: „Gdy będę miał dużo pieniędzy, zacznę nimi zarządzać”, powinniśmy zrozumieć, że prawdziwe jest stwierdzenie: „Jeśli zacznę nimi zarządzać, będę miał dużo pieniędzy

Nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ilość pieniędzy

T. Harv Eker  – Autor książki: „Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie

Jeżeli znana Ci jest metoda T.Harv Ekera słynnego milionera, to ta aplikacja Ci się spodoba, gdyż w dużej mierze jest oparta na tej metodzie. Jednocześnie aplikacja ta umożliwia jej modyfikację do własnych potrzeb, w zakresie ustalenia wielkości % udziału dla poszczególnych Rodzajów Kont, lub eliminację wybranego Rodzaju Konta, zaproponowanego przez T. Harv Ekera.

Dla niewtajemniczonych!

T. Harv Eker to słynny amerykański milioner. Autor książki „Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie”, która zainspirowała mnie do stworzenia tej aplikacji oraz dała siły do podjęcia się stworzenia własnego bloga i podążania za swoją pasją, którą jest tworzenie w Excelu i VBA oraz dzielenie się tą wiedzą w postaci wpisów na blogu i szkoleń.

System T. Harv Ekera

T. Harv Eker proponuje, aby swoje przychody rozdzielać na 6 Rodzajów Kont wg. następujących proporcji:

 • 50% na konto Życiez tego konta pieniądze powinny iść na podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie, ubrania, opłaty itp.,
 • 10% na konto Przyjemności skoro poddajemy się różnym restrykcjom, ciężko pracujemy, to dobrze jest czasem  sprawić  sobie  jakąś nagrodę za ten wysiłek, udając się na masaż, kolację w ekskluzywnej restauracji, czy wyjeżdżając w góry na weekend itp.,
 • 10% na konto Edukacji – jeżeli zależy nam, aby nasze przychody rosły, musimy w siebie inwestować, inaczej będzie tak jak mówi T. Harv Eker: „Ci którzy się uczą, posiądą ziemię, natomiast ci, którzy się nauczyli, będą doskonale przygotowani do życia w świecie, którego już nie ma
 • 10% na konto Inwestycji – jeżeli nie chcemy pracować do końca życia, lub do państwowej emerytury warto zadbać o własną w postaci dochodu pasywnego. Dlatego 10% naszego przychodu powinniśmy przeznaczać na ten cel i co ważne kapitał ten powinniśmy ciągle reinwestować, a nie „przejadać”. Inwestowanie także tylko 10%, pozwoli nam też kontrolować się i nie popaść w kłopoty z powodu naszej ludzkiej chciwości i chęci inwestowania np. wszystkich oszczędności lub zapożyczania się na nie,
 • 10% na konto Pomocy – pomaganie innym, daje dużo więcej radości i satysfakcji niż branie od innych. Warto więc 10% przeznaczyć na pomoc potrzebującym, którzy nie mieli tyle szczęścia co my,
 • 10% na konto Przyszłość to konto to tak naprawdę konto Twoich oszczędności, które płacisz sobie z góry, a które wydasz w momencie gdy nastąpi niespodziewany wydatek (na naprawę auta, na zakup nowej pralki itp.). Zauważ, że ludzie którzy nie oszczędzają, tłumaczą się, że nie mają z czego oszczędzać. Ale gdy zepsuje się pralka, wówczas, zaciągają pożyczkę i oddają prawie 2 razy tyle, płacąc regularnie co miesiąc raty pożyczki. Warto się nad tym zastanowić i płacić sobie te niewielkie kwoty w postaci odkładania i oszczędzania właśnie na przyszłe, niespodziewane wydatki.

 

Fizyczne posiadanie tylu kont bankowych może być trochę kłopotliwe w zastosowaniach praktycznych. Aplikacja Kalkulator Budżetu Domowego, rozwiązuje ten problem, traktując rodzaje kont jako kategorie główne wydatków, pozwalając tym samym na śledzenie zależności pomiędzy ustalonymi planami, a rzeczywistymi wydatkami w jednym miejscu dla różnych okresów (konkretny miesiąc roku, wybrany rok lub cały okres rejestrowania wydatków).

Prezentacja Systemu

Zdaję sobie sprawię, że tego typu aplikacji może być dużo, dlatego chciałbym umożliwić Ci poznanie jej od środka, prezentując najważniejsze jej cechy. Zapraszam do obejrzenia prezentacji :).

Co otrzymasz inwestując w aplikację „Kalkulator Budżetu Domowego”?
Plik Excela „Kalkulator Budżetu Domowego_V1.xlsm”

KBD_PREZENTACJA

Instrukcję obsługi w formatach PDF i Mp4

KBD_Instrukcja

Dodatkowo Otrzymasz:
 • Praktyczne Porady zbierania informacji o Twoich Wydatkach, tak, aby  Ci nigdy nic nie umknęło,
 • Wsparcie techniczne, w przypadku pytań dotyczących korzystania z aplikacji „Kalkulator Budżet Domowego” – w razie pytań pisz na rk@excelomania.pl
Wymagania Systemowe
Aplikacja będzie działać poprawnie na komputerach z system Windows PL, z zainstalowanym programem MS Excel 2007, 2010 lub 2013 w polskiej wersji językowej, desktopowej (standardowo instalowanej i uruchamianej na komputerze).
Ile to kosztuje?

Gdybym tworzył aplikację w takiej formie dla pojedynczego odbiorcy,  to musiałby zapłacić za nią kilkanaście tysięcy złotych. Myślę, że nie jest to wcale kwota wzięta z kosmosu, biorąc tylko pod uwagę fakt, że czas pracy nad aplikacją wyniósł prawie 3 miesiące. W tym czasie wielokrotnie musiałem wznosić się na wyżyny swojej wiedzy o Excelu i VBA, aby obejść liczne ograniczenia i błędy Excela.  Tylko po to, aby każdy użytkownik tej aplikacji cieszył się sprawnym wprowadzaniem danych i możliwością zarządzania swoimi finansami, przy pomocy jednego pliku na lata (może nawet na zawsze), przy minimalnej wiedzy z obsługi programu Excel.

Zdradzę Ci też moje najlepsze metody (wypracowane przez 5 lat rejestrowania swoich wydatków i przychodów) dotyczące metod i sposobów gromadzenia informacji o swoich wydatkach, a także technik, które pomogą Ci zoptymalizować wprowadzanie danych do „Kalkulatora Budżetu Domowego”.

Z doświadczenia wiem, że zarządzanie finansami się opłaca. Może nie uczyniło mnie to jeszcze bogatym, ale pomogło wyciągnąć wnioski, zmienić złe nawyki zakupowe i odwrócić niekorzystne trendy. Pozwoliło też  przetrwać trudne czasy, gdy pojawiły się niespodziewane wydatki, czy inne problemy niezależne ode mnie. Obecnie trendy związane z wydatkami mają tendencję spadkową, a trendy związane z edukacją, czy przychodami mają tendencję wzrostową. Dodam, że  już po roku po obserwacji tylko jednej kategorii moich wydatków i skupienie się na zredukowaniu jej poziomu w kolejnych latach, dało mi oszczędności kilku tysięcy złotych w skali roku.

Wierzę, że ta aplikacja pomoże każdemu, kto tylko rzetelnie podejdzie do zarządzania swoimi finansami. A zainwestowana kwota zwróci się wielokrotnie. Dlatego uznałem, że odpowiednia CENA za tą aplikację to tylko:

127 zł

Pamiętaj, że ta cena  nie  jest ceną ostateczną. Może ona zmaleć, ale może i wzrosnąć.  Wszystko zależy od popytu na tego typu aplikacje. Sprzedaż, może też z różnych powodów zostać wstrzymana, a w najgorszym przypadku produkt może zniknąć ze sprzedaży. Dlatego, jeżeli szukałeś tego typu aplikacji, to nie wahaj się, bo taka okazja może się już nigdy więcej nie powtórzyć. Tym bardziej, że otrzymujesz ode mnie:

90 Dniową Gwarancję Satysfakcji

Tak, nie przewidziałeś się. 90 DNI – myślę, że tyle czasu wystarczy, aby przekonać się o zaletach tej aplikacji, jej przydatności i korzyściach dla Ciebie. Jeżeli w tym czasie, z jakiegoś powodu, nie będziesz z niej zadowolony, to napisz do mnie na rk@excelomania.pl, a ja zwrócę Ci całą wpłaconą kwotę – myślę, że to uczciwy interes i najlepszy sposób na zapoznanie się z „Kalkulatorem Budżetu Domowego”.

 Masz teraz 3 możliwości:
1 Możesz powiedzieć, że to nie dla Ciebie i nie masz zamiaru zarządzać swoimi finansami – w porządku, szanuję to i dziękuję, że dotarłeś aż do tego miejsca :),
2 Zainspirowałeś się ideą zarządzania finansami T. Harv Ekera i stworzysz sobie swoją własną aplikację (jeżeli posiadasz wiedzę o Excelu, to też jest to dobre wyjście dla celów edukacyjnych),
3 Skorzystasz z gotowego, funkcjonalnego i zaawansowanego rozwiązania jakim jest aplikacja „Kalkulator Budżetu Domowego”.

Jeżeli, odpowiada Ci opcja numer 3, to  zapraszam Cię serdecznie i do zobaczenia po drugiej stronie :).

Zamów!